Jdi na obsah Jdi na menu
 


Třetí výstava

9. 9. 2006

Třetí výstava - Klubová výstava špiců 9.9.2006 na zámku Konopiště

Tak a je to za námi.Výstava,na kterou jsem se velmi těšila,protože tam jsou jen a jen špicové.Malý,velký,bílý,černý,....

Poprvé jsem snad ani neremcela,že musím vstávat v tak brzkou hodinu.Jsem totiž založením "sova",která vydrží třeba do tří do rána být akční,ale před devátou hodinkou ranní nevstává,nekomunikuje,nežije.Kluci se to už také naučili a přála bych vám je vidět,když musí být vzhůru již PŘED šestou hodinou!Vlastně se začali probouzet až na Konopišti.

Manžel nás vyložil na parkovišti a ujel za letadýlkama.Ve vteřině mě rozklepala velká zima.V Praze bylo o 8 stupňů víc!Naštěstí jsem na Konopišti již byla,takže jsem na sebe navlékla další vrstvy připraveného oblečení.Kluci byli v kleci,deku přez ní,aby nenastydli a jeli jsme k přejímce.Obrazek(Vřele doporučuji výstavní klec.Kluci si rychle zvykli,že v ní mají klid a bezpečí.A na kleci se dobře pejsek češe a připravuje).Na soutěžící čekaly dva výstavní kruhy.Samozdřejmě,Prcek měl kruh č.1 a Roček č.2.Byla jsem dost nervózní jak to budu stíhat.I když by se našel někdo,kdo by vypomohl,ani jeden z raubířů by s "náhradnicí" nešel.Jsou to závisláci na paničce.

Chvilku po deváté to vypuklo.Paní rozhodčí (p.Marušková a Kotvaltová)jsou "profesionálky".K pejskům přistupují jemně a s velkou trpělivostí.Vědí,co umí tréma jak s páníčky,tak s chlupáčky.

ObrazekPrvní přišel na řadu Roček.Trošku jsem se bála.Tráva totiž byla MOKRÁ!A voda je ee.Ale co by neudělal pro paničku.(Mám trošku pocit,že ví o co jde a dělá mu dobře,když je ve středu pozornosti.)P.Marušková vše komentovala pěkně nahlas i pro diváky.I já jsem přez trému slyšela její rozhodnutí: V1 a CAJC!!!

                     ROČEK JE JUNIOR ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKY !!!

Jsem šťastná jak blecha!Vznáším se na obláčku štěstí,úsměv od ucha k uchu.

Ale zpátky na zem.Ročka strčit do klece,Prcka na ní.Rychle učesat,předváděčka a jdeme na to.Hnědáček není zvyklý být někde bez Ročka.Znejistí,hledá ho a strácí koncentraci.Stačí ale ukázat,že panička má plnou ruku dětských piškotků a cupitá jako princezna.ObrazekNa sluníčku mu to moc sluší.A rozhodnutí p.Kotvaltové (též hlasitě pronášené)?

V1 a CAJC !!! Prcek má taky pohár!Huráááá..

Za celou výstavu jsem měla jen dvakrát náběh na infarkt .-) .

Poprvé,když těsně před vstupem do kruhu varuji tátu,ať na nás nevolá,až bude fotit.Hezky postavím Ročka,aby ho paní rozhodčí dobře viděla a najednou slyším "Ročkůůů,tadýýý,čičičiči"!Táta!Chtěl,aby se Roček pootočil a on udělal hezkou fotku!

ObrazekA podruhé,když jsem měla Ročka načesaného,připraveného s předváděčkou na krku a čekala,až půjdeme do kruhu soutěžit o BOBa.A slyším,jak vedle kříčí "číslo 27 (Prcek),do kruhu,soutěž o titul BOB"!To byl fofr!Roček do klece,Prcek ven,přehodit převáděčku,kudy jsem vstoupila do kruhu ani nevím.                                        

Odpolední závěrečné soutěže už kluci prospali.ObrazekBylo toho na ně moc.

Ceny byly nádherné,počasí nám přálo.Už se těším na příští rok.

Obrazek

PS:ještě mé tři postřehy:

Za prvé:počítejte s tím,že vše,co si vezmete s sebou na výstavu a nepověsíte do nejméně dvoumetrové výšky,přijde k "úhoně".Pejskové,vida tolik krásných feneček,potřebují umisťovat své "podpisy" co nejčastěji a na vše,kolem čeho projdou.Ale není to nic,co by nespravila pračka nebo hadr s vodou.

A za druhé:Chcete li vidět opravdu perfektní předvedení,krásný soulad mezi psem a paničkou a nádherného psa,podívejte se v kruhu na Stáňu s velkým černým špicem Nerem (www.faraonskychrt.cz).

A za třetí.Když z paniček spadne napětí a tréma,moc hezky si pokecají se stejně postiženými nemocí zvanou "caninda špicianda". :-))Obrazek

.

.

.

.

.

.

Rozhodčí - Roček: p.Marušková

Posudek:

pes výborné síly kostry s dobrým tělným rámcem.Velmi hezká hlava,kvalitní nůžkový skus,bezchybná pohybová mechanika.Kvalitní,dobře udržovaná srst.

Ocenění: V1 a CAJC

Rozhodčí - Prcek: p.Kotvaltová

Posudek:

sytě hnědý pejsek,jemnějšího typu,s bohatým osrstěním.Typická hlava s dobrou pogmentací.

Ocenění: V1 a CAJC

.

.

.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář