Jdi na obsah Jdi na menu
 


4.Náš život

1. 4. 2006

ObrazekKaždý,kdo uvidí špice si myslí,že musí být složitá údržba jeho bohatého kožišku.Ale to není pravda.Špic má samoudržovací kožíšek.Stačí jen pět minut denně,pročísnout ho proti srsti a je to.Nestříhá se,vykoupat stačí jednou - dvakrát do roka.

ObrazekMěla jsem štěstí,že Kimeček usoudil,že je ve vodě rozpustný.Obešel velkým obloukem každou louži.Špacírek v dešti = týrání pejska.A když jsem ho v létě namočila do bazénu,celý den se mnou nemluvil!A proč jsem měla štěstí?Když totiž špic promokne,schne jeho kožíšek i čtyři hodiny.Někdy sotva stačil uschnout a už musel znovu do deště.Proto jsem mu v deseti letech pořídila pláštěnku.

Dříve byl špic doporučován tam,kde by mohl pes lovit zvěř.Špic totiž neloví.Možná se rozeběhne podívat na divného "psa" (srnka,zajíc,slepice...),ale když to zvířátko náhodou doběhne,očuchá ho a možná dostane i pusinku.Takhle pusinkoval Kimeček našeho anduláka Pepíka,že byl úplně mokrý,i činčilu a králíčka,kteří přišli na návštěvu.

Celá staletí byl cvičen,aby hlídal a štěkal.Se svojí postavičkou se nemohl postavit lupičovi,tak štěkotem volal o pomoc.Dá se ale štěkání regulovat výchovou i když ne úplně potlačit.

Špic je ideální pejsek do velké rodiny nebo smečky.Velmi dobře se snáší s jinými zvířátky.Je totiž nerad sám.Nejtvrší trest je pro něj samota.Kimeček se mnou chodil celý život všude,i do práce.A proto mám dneska špicíky dva.

Zdravíčko špicíkům slouží,musím to zaklepat.Trošku mají potíže se zubním kamenem.Dožívají se vysokého věku.Deset let je střední věk.A  až dokonce si hrají a o vše zajímají.

Kimeček mě zklamal jen jednou v životě.1.7.2005.Obrazek

.

.

.

.

.

.

.

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář