Jdi na obsah Jdi na menu
 


26.Cena špice

1. 9. 2007

Cena špice.

Kolik stojí špic s PP?

To je velmi různé.

Třeba moji dva kluci mají pro mě cenu nevyčíslitelnou (např.jako obrazy v Národní galerii).Ve skutečnosti mě stáli 6000.- a 7000.- Kč.

A teď trošku vysvětlení,kolik stojí špic...............

Cena se pohybuje mezi 4 000.- až 30 000.- Kč!

Nejdražší jsou fenky špiců pomerianů.Pokuď budete chtít špicindu na výstavy a ještě v nějaké vzácnější barvě (např.krémové),připravte si oněch 25 000.-Kč.

Německá špicka trpasličí má cenu asi 15 000.- 

Když vám bude stačit pejsek ve velikosti malého (výška kolem 26 cm,váha asi 4 kg),třeba v čokoládově hnědé barvě bude stát přibližně 7 000.- Kč. 

Na hlídání vhodný vlčí nebo velký černý špic (ale to "velký" je velmi zavádějící.Vždyť kohoutková výška kolem 49 cm a váha asi 28 kg není nic moc velkého) má cenu v trošku vědším rozpětí.Vlčí asi 10 000.- a černý 5 000.- až nekonečno (30 000.-?)

A pokud neplánujete soutěžit na výstavách ani odchov štěňátek,ale chcete jen malého pejska na gauč a mazlení,stačí oněch 4000.-Kč.

A i to jsou dobře investované peníze.

Dostanete se štěňátkem i PP (ten vám zaručí,že ze něj nevyroste cosi nohatého a třeba holého),očkovací průkaz (kde se píše,že je odčervené,očkované a veterinářem prohlédnuté) a bude tetované či čipované.

Může se totiž klidně stát,že s né příliš nádějného štěňátka vyroste krasavec,vy ho budete chtít ukázat všem na nějaké výstavě,ale to není bez PP možné.

Prosím,berte ale uvedené ceny jen jako orientační.

Obrazek

PS:scháníte špicíka?Chcete štěňátko nebo i dospělého pejska či fenku?Klidně mi napište,seženu nebo dám kontakt na chovatelku. :-)

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář